Hakkımızda
Uğur Yağları, Uşak ilinin Banaz ilçesinde hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bugüne gösterdiği özveri ve müşterilerine verdiği güven sayesinde kısa sürede büyümüş ve tüm Türkiye'ye ürünlerini tanıtmıştır.
Sahip olduğu vizyon gereği tanıtımdan pazarlamaya kadar tüm süreçlerde müşteri memnuyetini ön planda tutarak çalışmalarını sürdürmektedir. 
En kaliteli hammadde ve tohumlar bizzat hammaddenin memleketinden, yetiştiren çiftçiden alınıp, %100 soğuk sıkım yöntemiyle, hiçbir koruyucu ya da katkı maddesi eklenmeden siz değerli müşterilerimize ulaştırılmaktadır. 
Temel ilkemiz gereği, müşteri memnuniyet ve sağlığını gözeterek tüm üretimlerimiz Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın izniyle, Türk Gıda Kodeksi'ne uygun olarak üretilmektedir. 
● Yağlarımızın tümü kendi tesislerimizde ve tamamen soğuk pres yöntemle üretilmektedir. 
● Üretime giren her hammadde ve üretimden çıkan her yağın kalite kontrol analizleri bünyemizdeki gıda mühendisimiz tarafından yapılmaktadır. 
● Proses sürecinde ürünün maruz kaldığı sıcaklık 40°C’yi geçmez. 
 Tohumlara, ön ısıtma yapılmaz. (Bu durum, yağ elde edilmesinde verim düşüklüğüne sebep olur. Ancak tohumun içindeki yağ kompozisyonları ve yağın doğallığı bozulmaz.) 
● Tüm ürünlerimiz ilk ve tek seferlik sıkımla üretilir. İlk sıkımda elde edilen küspede kalan yağı almak için küspeye ikinci defa sıkım uygulanmaz. Çünkü ikinci sıkımda elde edilen yağ ilk sıkımdaki yağın kalitesinden kısmen uzaktır. 
● Soğuk pres yağ üretim sürecinde hiçbir şekilde kimyasal, katkı ve koruyucu madde (özellikle peroksit oluşumunu önlemeye yönelik BHA, BHT vb. yapay oksidant madde) uygulaması yapılmadığından yağların doğal yapısı zarar görmez.
● Ürünlerimiz rafine edilmemiştir. Seyreltme ve filtreleme işlemi uygulanmamaktadır.Direk doğal haliyle size ulaşır.
● Ürünlerimizin hepsi gıda sınıfıdır. 
● Ürünlerimiz, yukarıdaki özelliklerden dolayı piyasada satılan emsali ürünlerden ciddi şekilde ayrılır.